Město Kojetín

Město Kojetín
Město Kojetín

Město Kojetín si přálo důkladně zmodernizovat a doplnit své internetové stránky. Z nenavštěvovaného webu se během čtvrt roku stal pod naším vedením velký informační portál, který získal několik ocenění.

Doba realizace: 3 měsíce
Datum spuštění: 28.2.2007
Použité technologie: XHTML, CSS, PHP, konzultace obsahu
Jméno zákazníka: Město Kojetín
Url adresa: http://kojetin.cz

Projekt tvorby zcela nové internetové prezentace moravského města Kojetín vznikal od prosince 2006 do konce února 2007. Hlavním cílem bylo vytvořit nový a poutavý grafický design stránek a podstatně rozšířit jejich zaměření i na návštěvníky města. Předchozí verze stránek, až na mírné úpravy shodná s verzí spuštěnou v roce 2000, byla zaměřena výhradně na občany a poskytovala pouze obecné informace o vyhláškách nebo rozpočtu města. Naším úkolem tedy bylo dát dohromady spoustu informací z různých oborů a přehledně je utřídit do nově vznikající struktury webu. Web se měl stát informačním portálem jak pro občany, tak pro návštěvníky, kteří se do Kojetína teprve chystají zavítat.

Z technických požadavků města k nově vznikající prezentaci můžeme zmínit například přání použít standardní technologie (jako HTML, CSS a PHP), přizpůsobit web vlastní správě obsahu pracovníky města, ale zároveň nepoužít administrační systém, který by si vyžádal přesun webu z městského serveru na server soukromé firmy.

Jako první byly městu předloženy 2 návrhy designu, ze kterých byl vybrán finální návrh. Web byl tedy vytvořen v kontrastní verzi bílé stránky s černým textem a červenými prvky na tmavě modrém pozadí. Rozměry webu jsou koncipovány pro minimální rozlišení monitoru 800x600 obrazových bodů, což je dnes absolutní minimum a nehrozí tedy, že by kdokoli musel použít horizontální posuvník v okně prohlížeče. Ve spolupráci s pracovníky města byla následně vytvořena kvalitní obsahová stránka prezentace, která představovala další hlavní klíč k úspěchu.

Ocenění Objev roku 2007

objev-roku-2007-predani-invex_658 Jako hlavní úspěch webové prezentace můžeme považovat ocenění Objev roku 2007 v kategorii Obce pověřeným obecním úřadem. Soutěž Objev roku je každoročně vyhlašována časopisem Veřejná správa, patřícím pod Ministerstvo vnitra České republiky. V roce 2007 se soutěžilo v kategoriích Obce, Obce s pověřeným obecním úřadem, Obce s rozšířenou působností a Dobrovolné svazky obcí. Město Kojetín bylo nejprve oceněno titulem Tip roku 2007 spolu s dalšími třemi obcemi (Benátky nad Jizerou, Letohrad a Nejdek). Z Tipů roku byl následně v každé kategorii vybrán absolutní vítěz, Objev roku 2007. Město Kojetín se díky své internetové prezentaci může pyšnit tímto titulem, což je jistě zásluha všech, kteří se na tvorbě stránek podíleli, a zároveň je to pro všechny zúčastněné skvělé ocenění náročné práce.

Ocenění JuniorErb 2008

juniorerb-2008-isss-predani_800 JuniorErb je soutěž patřící k projektu Junior Internet (více zde: www.juniorinternet.cz), ve které soutěží internetové stránky státní správy a samospráv vytvořené mladými talentovanými webdesignery. V roce 2008 jsme ocenění za web města Kojetín získali, což nám mimo jiné umožnilo setkat se na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě s předsedou Senátu Parlamentu ČR Přemyslem Sobotkou, kterému jsme projekt webu města Kojetín podrobně představili.

« Zpět na výpis referencí

Názor klienta

Můj názor na tvůrce webu Kojetína je jednoznačně pozitivní. Jak také jinak, když jak stránky, tak jejich tvůrce byli oceněni titulem Objev roku od ministra vnitra ČR a tvůrce také předsedou Senátu Parlamentu ČR. Spolupráce byla a stále je výborná, přístup velmi inovativní, směřující k cíli, který jsme si vytkli. Cena příznivá, v poměru ke kvalitě jasně výhodná pro odběratele.

Ing. Jiří Šírek, místostarosta města Kojetín

Copyright © 2009 - 2019 Media33
Všechna práva vyhrazena

Vytvořilo studio